Olejek arganowy do włosów – kilka faktów i zastosowanie. Warto korzystać z jego zdrowotnych właściwości?

Łamliwe, nadmiernie przesuszone i bardzo słabe włosy to problem wielu kobiet, które z tego powodu nie czują się komfortowo i zawsze poszukują jakichś dobrych, ale jednocześnie bezpiecznych, sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.

Choć drogerie pełne są kosmetyków mających na celu regenerację włosów, to jednak warto czasem zastanowić się nad wyborem rozwiązania bardziej naturalnego, którym w tym przypadku może okazać się olejek arganowy. Znany na całym świecie naturalny wyciąg ma mnóstwo pozytywnych właściwości związanych z regeneracją włosów i dlatego przyjrzymy się jego możliwościom nieco bliżej.

Jakie zastosowanie i właściwości dla włosów ma olejek arganowy?

Olejek arganowy zdecydowanie nie jest odkryciem współczesnego społeczeństwa. Jego pozytywne właściwości znane były już w starożytności i olejek ten zawsze cieszył się ogromną popularnością. Liście drzewa arganii, z których to przygotowywany jest olejek, rosną przede wszystkim na terenie Maroka i to z tego powodu wyciąg ten już dawno temu zyskał sympatyczne miano „płynnego złota Maroka”. Ludzie od zarania dziejów mieli świadomość tego, że ma on mnóstwo pozytywnych właściwości dla zdrowia, a dzisiaj, dzięki licznym badaniom laboratoryjnym, doskonale wiemy dlaczego tak jest.

Okazuje się, że olejek arganowy jest prawdziwą kopalnią witaminy E. Nawet słynna oliwa z oliwek nie zawiera jej tak dużo, jak wyciąg wykonany z liści arganii. Dodatkowo znajduje się w nim mnóstwo kwasów tłuszczowych, ale w przypadku problemów z włosami to jednak witamina E odgrywa tutaj największą rolę. Warto przy okazji wspomnieć, że olejek arganowy jest popularnie wykorzystywany nie tylko w kosmetyce. Typowy olejek ma barwę jasną, ale istnieje również odmiana ciemna, która w smaku przypomina nieco prażone orzechy i ta odmiana dość często stosowana jest w kuchni do wzbogacania smaku potraw.

Efekty stosowania – czy skutecznie wspiera zniszczone włosy?

Nasiona

Przyjrzymy się jednak bliżej efektom stosowania olejku arganowego na suche i zniszczone włosy. Olejek można nakładać bezpośrednio na głowę, chociażby zaraz po jej umyciu, i ogromną zaletą tego wyciągu jest fakt, że bardzo łatwo można go z włosów zmyć najtańszym nawet szamponem. Nie powoduje on również efektu włosów przetłuszczonych, a to sprawia, że bardzo dobrym pomysłem jest nakładanie olejku na włosy przed spaniem, a później jego zmywanie rano. Olejek można również nakładać na głowę po prostu na kilka minut, aby drogocenna witamina E dostała się do włosów, a następnie zmyć go pod bieżącą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości mydła czy szamponu. Co zyskamy dzięki stosowaniu olejku?

Przede wszystkim olejek arganowy w sposób naturalny nawilża nasze włosy, zapobiegając tym samym ich przesuszaniu. Włosy odzyskują swój naturalny kolor, stają się bardziej puszyste i pięknie błyszczą w świetle wyglądając naprawdę zdrowo. Na tym jednak nie koniec. Olejek stanowi wsparcie również dla kobiet zmagających się z rozdwajającymi się końcówkami, ale i z włosami słabymi, które grupowo pozostają na szczotce podczas każdego czesania.

W dużej mierze olejek arganowy stanowi także wsparcie dla osób borykających się z problemem łupieżu. Wcierając go nie tylko w same włosy, ale także w skórę głowy, można walczyć z problemem w sposób naturalny i bezpieczny dla zdrowia, ciesząc się pięknymi włosami każdego dnia. Wiele osób poleca nakładanie olejku na włosy w okresie letnim, kiedy są one regularnie wystawione na działanie promieni słonecznych, co zazwyczaj jest później przyczyną przesuszenia włosów. W tym przypadku olejek tworzy naturalną warstwę ochronną na włosach, nie dopuszcza do utraty wilgoci przez nie i sprawia, że włosy o każdej porze dnia i nocy wyglądają naturalnie i zdrowo.

Przystępna cena jak na takie bogactwo witaminy E

Ogromną zaletą naturalnego olejku arganowego jest również jego przystępna cena. Na rynku znajdziemy przede wszystkim buteleczki zawierające 50 lub 100 ml płynu, które wystarczą na wiele zastosowań i które na pewno nie spustoszą portfela podczas jego kupowania.

Co można stosować zamiast olejku arganowego?

Olejek na włosy? Świetny pomysł!

Choć stosowanie olejku arganowego na zniszczone włosy wydaje się być bardzo optymistycznym rozwiązaniem, to jednak nie da się ukryć, że czasem jest ono mało wygodne. Olejek trzeba nakładać na umyte włosy, a później pamiętać o jego zmyciu po pewnym czasie. Dodatkowo pełne odżywienie włosów to nie tylko sama witamina E, ale także wiele innych minerałów i wartości odżywczych, które nie zawsze dostarczamy w naszej diecie, a są one bardzo ważne.

Rozwiązaniem godnym polecenia i wygodnym, może być w tym przypadku zastosowanie suplementów diety dobrej jakości, które zawierają w sobie dużą dawkę olejku arganowego i wielu innych składników niezbędnych dla zadbania o zdrowie włosów. Dobrym tego przykładem są produkty Profolan lub Follixin. Przygotowane na bazie naturalnych składników dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych do skutecznej odbudowy zniszczonych włosów oraz do ich ochrony każdego dnia. W ten sposób można intensyfikować działanie olejku arganowego, a i jednocześnie korzystać z wygodnej formy wsparcia włosów, w której wystarczy po prostu pamiętać o codziennym, regularnym łykaniu tabletek.

Ceny takich suplementów również nie są wysokie, co z pewnością czyni je godnymi polecenia każdemu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Olejek arganowy - opinie z forum:

  1. jakoś nigdy nie zdecydowałam się na spróbowanie jego właściwości. Trochę tego żałuję, bo różnymi dziwnymi kosmetykami tylko bardziej zniszczyłam sobie włosy. Wiecie dziewczyny gdzie można kupić takie suplementy zawierające olejek???

    Odpowiedz
  2. hej. Czy naprawdę nałożenie olejku na głowę nie powoduje, że włosy błyszczą się jak wiadomo co i komu? 😛 Dajcie znać proszę bo właśnie stoję przed dylematem zakupu tego czegoś.

    Odpowiedz
  3. Czy olejek arganowy pomaga na włosy w każdym wieku? Jestem po 50-tce i nie mogę poradzić sobie ze swoimi włosami, którym nie ma się na życie…w przeciwieństwie do mnie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz