Jak wybrać optymalny suplement diety?

Witajcie, pierwszy wpis typowo praktyczny bo traktujący o wyborze odpowiedniego dla nas środka, czy to na odchudzanie, czy ogólną poprawę zdrowia. Zapraszamy. Obecne na rynku preparaty różnią się ceną, składem, zaleceniami, czym się więc kierować przy wyborze? Zwracając uwagę na kilka rzeczy zapewnimy sobie właściwie dobrany suplement diety, a tym samym właściwe jego działanie.

Przede wszystkim nie kierujmy się ogólnymi zapisami na opakowaniu typu „wysoko skoncentrowany preparat”, „o maksymalnej ilości”, sprawdźmy faktyczną zawartość interesującego nasz pierwiastka i porównajmy z zalecaną dawką dzienną co da nam faktyczny obraz na temat składu. Należałoby też nie przesadzać z wieloskładnikowością, zbyt duża ilość witamin i mikroelementów w jednym preparacie spowoduje, iż część z nich nie zostanie przyswojona.

Lepszym wyborem jest zoptymalizowany skład zwiększający przyswajalność głównego składnika np. magnezu. Nie należy kierować się też jedynie ceną, zwróćmy uwagę na producenta, suplement diety znanej i uznanej firmy będzie lepiej przyswajany przez nasz organizm, czyli po prostu skuteczniejszy.

Co nie znaczy oczywiście, że należy wybierać jedynie drogie produkty, wiele ze średniej półki cenowej są naprawdę dobrej jakości. Stosując kilka preparatów jednocześnie zwróćmy uwagę czy nie powtarzają się w ich składzie te same składniki aby wyeliminować możliwość przekroczenia dziennych zalecanych dawek w wyniku sumowania się ich.

Każdy suplement diety dopasowany jest do wieku, stylu życia i aktywności, szczególnie istotne jest to w przypadku środków oddziałujących na skórę, włosy i paznokcie, aby dobrać jego skład i stężenie do wieku.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]