Jak skutecznie walczyć z cellulitem niskim kosztem?

Cellulit to na pewno bardzo mało przyjemna przypadłość większości kobiet w naszym świecie, ale oczywiście współczesna medycyna ma już mnóstwo skutecznych sposobów na poprawianie tego co natura stara się systematycznie zepsuć.

Problem leży jednak po stronie kosztów. Nie a co ukrywać, że takie profesjonalne zabiegi są po prostu niezwykle kosztowne i na pewno nie każda kobieta może sobie na to pozwolić. Nie oznacza to jednak, że będziemy na z góry straconej pozycji. Na rynku przecież jest mnóstwo kosmetyków zwalczających cellulit i nawet te markowe wcale nie są takie drogie.

Oczywiście tutaj musimy liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na efekty działania, a więc potrzeba będzie trochę wytrwałości no i oczywiście pracy własnej. Jak więc sobie poradzić z tym problemem?

Prysznice naprzemienne – co nam dają?

Już w trakcie codziennego prysznic wieczornego możemy zadbać o piękno swoich ud i stopniowo walczyć z problemem cellulitu. Najczęściej myjemy się oczywiście pod prysznicem i to z jego pomocą najlepiej zwalcza się cellulit.

Naczynka krwionośne w naszych udach są strasznie leniwe i gdy nie muszą to po prostu przestają intensywnie pracować, a to pierwszy krok do cellulitu. Prysznic naprzemienny ma na celu „wybić im z głowy” takie lenistwo.

Metoda jest bardzo prosta. Na koniec naszej kąpieli kierujemy strumień z prysznica na uda, a później naprzemiennie puszczamy ciepłą oraz zimną wodę. Tym samym pobudzamy właśnie naczynka krwionośne.

Przyjemne masaże

Kolejna sprawa to masowanie swoich ud. Możemy to robić podczas codziennej kosmetyki swojego ciała, którą to i tak zazwyczaj przecież wykonujemy.

Kupujemy dobre kosmetyki zwalczające cellulit i wmasowujemy je sobie w uda. Może to robić ręcznie i w sieci znajdziemy mnóstwo poradników związanych z masażami. Spokojnie jednak możemy także kupić chociażby jakieś urządzenie do masażu lub bańkę chińską i zrobić sobie nieco przyjemności.

Domowy body wrapping

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ciekawa porada, a jest nią domowy body wrapping. To metoda dla osób, które nie chcą kupować drogich kosmetyków do takich zabiegów. To co potrzebujemy to zwykłe kosmetyki na cellulit oraz trochę folii.

Bierzemy sobie prysznic, dokładnie wcieramy kosmetyk w uda, a następnie wszystko owijamy folią. Należy także w międzyczasie wypić około pół litra wody. Teraz możemy sobie usiąść na pół godziny do godziny przed telewizorem i wszystko zdjąć. Zabiegi trzeba powtarzać regularnie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Komentarze użytkowników:

  1. Tak w ogole to jest nie fair ze tylko kobiety maja z tym problem, dlaczego u facetów takie rzeczys ie nie niedziaj, to strasznie :/ mnie cellulit załamuje i potrafie wszystko wydac na walke z nim

    Odpowiedz
  2. Weź pod uwagę to, ze facet i tak miałby to w nosie 😛 ma czy nie ma to nie zmienia faktu 😀

    Odpowiedz
  3. Ten body wrapping to naprawdę polecam, ja tez nie stosuje tych specjalnych kosmetyków, tylko takie standardowe plus folia, bardzo fajny i skuteczny zabieg.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz