Jak chrom wpływa na nasze zdrowie?

Chrom jest ważnym elementem w naszej codziennej diecie, a jego działanie wpływa korzystnie na cały ustrój. Szczególnie potrzebny jest on dzieciom oraz młodzieży, gdyż w okresie wzrostu jego rola jest trudna do przecenienia. Ponieważ człowiek nie potrzebuje zbyt wielkich ilości tego mikroelementu, w przypadku zdrowej i racjonalnej diety nie powinny wystąpić problemy z jego niedoborem. Czasem jednak niezbędne staje się skorzystanie z preparatów, które mają w swym składzie chrom.

Suplementy diety z chromem powinni zażywać przede wszystkim ci, których dieta jest wyjątkowo monotonna i uboga. Niedobory tego mikroelementu prowadzić mogą do zaburzeń o charakterze neurologicznym oraz do problemów związanych z biochemiczną przemianą cukrów.

Chrom w naszej diecie

Choć bez problemu można dostać dziś suplementy diety, które zawierają chrom, najlepiej dostarczać go do organizmu wraz z codziennym pożywieniem. Znaleźć go można m.in. w cielęcej wątrobie oraz w żółtym serze. Występuje także w kiełkach pszenicy oraz w drożdżach piwnych.

Chrom a ćwiczenia fizyczne

Chromem zainteresowali się nie tylko zwolennicy zdrowego odżywiania, ale również sportowcy. W powszechnej opinii chrom pozwala na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej oraz korzystnie wpływa na kondycję fizyczną.

Dzięki przeprowadzonym w tym zakresie badaniom udało się stwierdzić, ze chrom faktycznie wpływa korzystnie dla stan zdrowia i formę tych, którzy systematycznie ćwiczą. Nie można jednak sięgać po suplementy diety zawierające chrom traktując je jako skuteczne środki odchudzające. Specjaliści zalecają tu rozwagę i zachęcają, by po preparaty zwierające chrom sięgać tylko w chwili, gdy wystąpią jego niedobory.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]